Gavote kvietimą su aiškiai apibrėžtu aprangos kodu – „White Tie”?

Šiandien aprangos kodas nurodomas beveik kiekviename pobūvio, vakarėlio ar labdaros vakaro kvietime. Tokie renginiai kaip teatras, opera ar baletas savaime diktuoja „White Tie” reikalavimus.

Kaip apibrežti „White Tie” ? Tai pats formaliausias aprangos kodas, kuris dažniausiai yra nurodomas itin iškilmingų renginių proga. Šis kodas būtinas einant į operą, baletą ar teatrą, taip pat jį galima rasti ir kitokio pobūdžio kvietimuose, pvz.: į Kalėdinį vakarą ar Naujųjų metų šventę.

Damai privalomi „White Tie” elementai:

55

1. Suknelės medžiaga privalo būti prabangi, aukštos kokybės, pageidautina, baltos spalvos (dar gali būti juoda ar šviesiai sidabrinė).

2. Reikalavimai suknelės modeliui: ilga, gali būti su šleifu, be rankovių su dekoltė iškirpte. Tam tikromis progomis, galima pasipuošti ir pūsta suknele. Renkantis modelį į tokį vakarą neeksperimentuokite, toks aprangos kodas madai nepaklūsta. Norėdama pataikyti į dešimtuką rinkitės klasiką.

3. Vėsiam orui patartina rinktis trumpą juodą apsiaustą, kailinukus, kurie dengtų pečius iki juosmens, taip pat ilgis gali būti iki pat kulkšnių. Priminkite – du pasirinkimai, iki juosmens arba kulkšniukų.

4. Bateliai visada turi idealiai derėti prie suknelės ir būti šiek tiek konservatyvūs. Pirmenybė teikiama uždarai avalynei, bateliams uždarais pirštais ir kulnu.  Aukštas kulnas – būtinas.

5. Kaip aksesuarą moteris turėtų rinkis prie suknelės priderintas pirštines iki alkūnių, prabangius, bet subtilius papuošalus , mažą delninę. Ypatingai svarbus faktas: prie tokio pobūdžio suknelių laikrodis griežtai draudžiamas. Mūvint pirštines taip pat privalu žinoti etiketą.

Prisiminkite, kad „White Tie” tai klasika ir prabanga dvelkiantis kodas. Labai svarbu žinoti pagrindines taisykles ir nepamirši, kad etiketas leidžia atrodyti prabangiau nei nurodyta kvietime, o prasčiau atrodyti Jūs tiesiog neturite teises.